Світ шин

Правильне зберігання шин

10 грудня 2014

Шини - це гумовотехнічні вироби, які легко деформуються, схильні руйнівній дії нафтопродуктів, хімікатів, а також сонячного випромінювання. Шини повинні зберігатися в сухому, прохолодному, темному приміщенні, подалі від нафти, бензину, жиру і будь-яких інших хімікалій, оскільки вони руйнують шину і можуть значно зменшувати термін служби шин.
Перед заміною шин промаркируйте місце установки шин на автомобілі, наприклад, ЛП - ліве переднє колесо, ПЗ - праве заднє. Після цього очистіть шини повністю, видаляючи частинки гравію.
Зберігати шини можна як разом з дисками, так і без них. Але для кожного з цих двох випадків треба застосовувати свій спосіб зберігання.
Шини на дисках можна зберігати в «стоячому» положенні. Вони повинні бути підвішені або знаходитися в горизонтальному положенні (найідеальніший варіант - це зберігання на дерев'яному піддоні). Зберігати їх можна, поклавши один на одного.
Шини, що не змонтовані на диск, повинні зберігатися вертикально, але не в підвішеному вигляді. Опорою може служити площина, а краще напівкругла поверхня, що забезпечує меншу деформацію шини. Небажано використовувати для цього тонкі труби, натягнутий трос або гостре ребро швелера - вони збільшують навантаження на окремих невеликих ділянках, сприяючи більшій деформації. При тривалому зберіганні через кожні чотири тижні шини слід повертати, міняючи зону опори. Цим виключається зміна форми боковин і протектора і збільшення дисбалансу шини.
Зберігати шини, складені стопкою, тобто одна на іншу, не можна. Під впливом сили тяжіння відбувається деформування протектора розташованих нижче шин. Вплив цих постійних сил протягом тривалого періоду викликає вигин брекера і зміну профілю протектора, який в поперечному перерізі приймає округлу форму. Після установки такої шини на автомобіль зменшується пляма її контакту з дорогою, погіршується зчеплення і з'являється інтенсивний знос протектора в центральній її частині.
Найкраще зберігати шини в закритих приміщеннях. Залишати їх під навісом на відкритому повітрі можна не більш ніж на місяць, а зберігати під відкритим небом, що не захищаючи від сонця і негоди, не можна через значних коливань температури і відносної вологості: температури - від мінус 30oС до плюс 30oС і вологості - від 50 % до 80%. Не допускається зберігання шин в одному приміщенні з горючими, мастильними та хімічними речовинами та нафтопродуктами.
Якщо шини з камерами, то тиск у них має бути мінімальним, щоб шину не "роздмухувало», тобто не деформована. Окремо зберігаються камери також необхідно злегка підкачати і зберігати на кронштейнах з напівкруглими поверхнями.
Перш ніж знову почати експлуатувати шини після довгого зберігання, перевірте їх на пошкодження і знос, а також оціните залишилася глибину протектора і будь-який можливий дисбаланс. Балансування коліс - сервіс, що надається багатьма продавцями шин, допоможе уникнути нерівномірного зносу, а також багатьох інших проблем, пов'язаних з дисбалансом в колесах.
 

всі статті