Система здвоювання коліс

Чому здвоєні колеса ?

 • Зниження тиску на грунт;
 • Менше слідів від колії;
 • Збільшення тягового зусилля;
 • Краще зчеплення протектора з грунтом;
 • Зниження пробуксовки.

Переваги:

 • Підвищення врожайності за рахунок меншого ущільнення грунту;
 • Підвищення прохідності і стійкості (на вологих грунтах або при ранніх польових роботах);
 • Підвищення продуктивності за рахунок збільшення тягових характеристик техніки;
 • Збільшення площі контакту шин з грунтом;
 • Зменшення пробуксовки;
 • Економія палива;
 • Збільшення швидкості виконання робіт;
 • Зниження виробничих витрат;
 • Збільшення продуктивності площ.

У сучасному сільському господарстві все частіше і частіше вдаються до використання енергонасичених тракторів. При цьому вага машини грає дуже велику роль в землеробстві.

З метою виключення негативного впливу коліс техніки на грунт, що веде до переущільнення грунту, найбільш простим і легко здійсненним рішенням, є постановка додаткових коліс на техніку з наступним зниженням тиску повітря в них до 0,8-1,2 бар. Установка здвоєних коліс надає техніці зовсім нові експлуатаційні якості.

Застосування здвоєних шин знижує питомий тиск на грунт, що в 1,5-2 рази зменшує ступінь ущільнення по сліду трактора, підвищує прохідність агрегатів при підвищеній вологості і збільшує тягове зусилля тракторів. Це особливо важливо в ранні терміни проведення весняно-польових робіт при високому вмісті грунтової вологи.

Вчені проаналізували системи обробки грунту і дійшли висновку, що колеса трактора впливають на врожайність. Дослідники рекомендують використовувати здвоєні колеса трактора при обробці грунту. Виходячи з результатів наукових експериментів, ходова система важкої техніки при обробці згубно впливає на грунт: збільшується її щільність, а поглинальна здатність зменшується. Як наслідок врожайність знижується до 30%.

Застосування здвоєних коліс трактора дозволяє знизити тиск на грунт, що зводить перераховані наслідки до мінімуму. Використання спарених коліс трактора передбачає зміну глибини колії, збільшення тягової здатності техніки, підвищення прохідності і стійкості, наприклад, на вологих грунтах. З такими колесами збільшується вантажопідйомність трактора, підвищуються тягові характеристики, що дозволяє досягати високої швидкості і продуктивності в роботі, дозволяючи витримати стислі терміни польових робіт або зовсім їх скоротити.

Техніка зі здвоєними колесами може працювати на поверхневій обробці грунту з внесенням добрив, сівбі, підживленні багаторічних рослин, обробці полів і лугів, оранці, обробці грунтів підвищеної вологості та ін. Такі колеса для тракторів підвищують продуктивність до максимуму і дозволяють знизити витрати на утримання устаткування і коліс , оскільки знос шин знижується.

Здвоєні колеса збільшують загальну площу зіткнення шин з грунтом. При правильно підібраному тиску повітря в шинах здвоєних коліс, загальна вага машини розподіляється на велику площу грунту. Наслідком цього є відсутність глибоких слідів від коліс і відсутність переущільнення грунту. Крім того, збільшується тягове зусилля за рахунок кращого зчеплення протекторів шин з грунтом.

Подвійні шини знаходять своє застосування при культивації грунту, і особливо при передпосівній обробці. Додаткові колеса дозволяють ще більш знизити тиск в шинах, а відповідно і тиск на грунт. При застосуванні здвоєних коліс трактор залишається універсальною машиною, яку можна застосовувати при оранці, або транспортних роботах на дорогах загального використання.

Слід мати на увазі, що при роботі трактора зі здвоєними шинами тиск повітря, в додаткових шинах, повинен бути на 0,02 МПа менше, ніж в шинах основних коліс.
Як показали випробування, застосування здвоєних коліс знижує їх буксування на 20 ... 36%, витрата палива до 15%, в наслідок чого підвищується продуктивність тракторного агрегату до 15%.