Шини для вантажної та комерційної техніки

Найважливіша деталь вантажного автомобіля - шини. Шини значать ніяк не менше, ніж двигун або будь-яка інша деталь автомобіля. Адже саме від шин залежить безпека руху. Правильно підібрані шини дозволяють значною мірою підвищити безпеку автомобіля і поліпшити його технічні характеристики. Саме від шин залежать гальмівні властивості, керованість машиною і її зчіплювальні властивості з дорогою. У разі правильно підібраних шин значно підвищується рівень безпеки, якщо автомобіль правильно «взутий», то при будь-яких погодних умовах безпека  залишатиметься максимальною. Крім усього перерахованого, хороші шини зменшують витрату палива і приносять економію коштів.

Вантажна шина - це складний інженерно-технічний виріб, сучасні технології виробництва шин пішли далеко від тих часів, коли шини на всіх осях вантажних автомобілів були однакові.

У наш час розрізняють такі типи вантажних шин:

  • вантажні шини для керованої ( рульової ) осі;
  • шини для ведучої осі;
  • вантажні шини для причепів і напівпричепів;
  • універсальні вантажні шини;
  • зимові вантажні шини.

Вантажні шини для керованої ( рульової ) осі сконструйовані таким чином, що мають кілька поздовжніх канавок, завдяки чому мають  чіткі кермові властивості. Вони так само мають декілька ламелей для нормальної роботи в зимових умовах. Вантажні шини для рульової осі. Ефект - комфортне управління автомобілем, чіткі кермові реакції.

Шини для ведучої осі. Вантажний автомобіль володіє величезною масою. Завдання шини для ведучої осі - зрушити масу авто з місця. На неї також покладається завдання зупинити автомобіль. Для того, щоб вантажна шина для ведучої осі повноцінно виконувала свої функції в літніх і зимових умовах вона має протектор у вигляді великих блоків, порізаних ламелями. Вантажні шини для ведучої осі. Ефект - надійні тягово-зчіпні характеристики.

Вантажні шини для причепів і напівпричепів. Головне завдання – зменшити опір колихання. Чим краще це завдання виконується - тим більше палива заощаджує перевізник. Вантажні шини для причепів мають дуже схожий малюнок з кермовими шинами - ті ж поздовжні канавки і ламелі, але ставити їх на рульову вісь вкрай небажано, а іноді й небезпечно! Адже шина розроблялася для забезпечення мінімального опору колихань. Причіпні шини. Ефект - максимальна економія палива.

Універсальні вантажні шини. Їх виробляє далеко не кожна компанія з виробництва вантажних шин. Ця категорія шин допускає експлуатацію, як на рульовій осі, так і на провідній. Причому багато хто, щоб зекономити кошти, беруть цю шину для керма, і тільки після певного пробігу ставлять її на задню вісь. Економічно це виправдано. Це так само спрощує завдання водієві з кількістю запасок. Універсальні вантажні шини. Ефект -  універсальності.

Зимові вантажні шини. Дані шини мають більш м'який компаунд протекторної суміші і збільшену кількістю ламелей. Це дозволяє протектору зберігати свою еластичність і своєчасно проводити його очищення для хороших тягово-зчіпних характеристик на снігу. В умовах траси дані шини мають підвищений знос і занижені гальмівні характеристики. Зважаючи на свою конструкцію на трасі витрата палива збільшується більш ніж значно.
Зимові вантажні шини. Ефект - відмінні характеристики в умовах низьких температур.

 


Типорозміри:

R15;R16; R17,5; R19,5; R20; R22,5; R24.


Виробники:

Бєлшина (БШК), Нижнєкамскшина НкШЗ (КАМА), Росава, ДШЗ, ОШЗ, ВлТР, АШК, GoodYear, Sava,  Fulda, Dunlop, Michelin, Ling Long, Triangle, Камери КАВАТ.


На техніку:

Volvo, Mercedes - Benz, Iveco, MAN, DAF, Scania, Камаз, Зил, Газ.